Alltid åpent

Artikler

>

Tømmetjenester

Sugebil til parkeringskjeller og P-hus

Opplever du problemer med overvann og oversvømmelse i P-hus? Trenger du å tømme sandfang eller pumpekum? Vi har en unik maskinpark skreddersydd parkeringskjeller og parkeringshus. Med effektive og små kombibiler og slamsugere kommer vi til selv i de trangeste P-hus.

Bilde av daglig leder, Ruben Johansen

av Ruben Johansen

Bilde av Spylevakta som er på oppdrag i garasjeanlegg/parkeringshus.

Vi har god erfaring med fjerning av vann ved store nedbørsmengder og i flomsituasjoner. Vi rykker ut på kort varsel og stiller med mannskap, biler og utstyr tilpasset oppgaven. Trenger du slamsuger ned i parkeringskjelleren? Da bør du ringe oss!

Spylevakta sine biler på oppdrag i garasjeanlegg i Oslo

Oversvømmelse og flom i parkeringshus

Store mengder regn, oversvømmelser og flomsituasjoner kan være krevende i parkeringshus og spesielt garasjeanlegg og parkeringskjellere. Normalt har p-hus og parkeringskjellere gode systemer for behandling av overvann og avfall, men ved store mengder regn og/eller flom så kan disse systemene bli overbelastet.

Trenger du akutt hjelp med overvann og flom? Vi har døgnåpen vakttjeneste og stiller på kort varsel på hele det sentrale Østlandet. Vår maskinpark er spesielt tilpasset parkeringshus og parkeringskjellere. Vi hjelper deg, der ingen andre kan.

Flomsituasjoner kan komme brått på. Løpende vedlikehold av pumper, sandfang og drenering er viktig og kostnadsbesparende!

Overvann på parkeringsplass, i P-hus og garasjeanlegg

Overvann i parkeringskjellere, garasjeanlegg og P-hus kan føre til skader på både bygg og biler, samt skape farlige situasjoner for brukerne. Vi har spesialisert oss på fjerning av overvann med moderne slamsugere som er tilpasset lave høyder og trange adkomster. Vår maskinpark består av kompakte og kraftige slamsugere som kommer til i de aller fleste parkeringsanlegg på Østlandet – også der andre aktører må snu i døra. Med stor kapasitet, rask responstid og erfarne operatører, er vi det naturlige valget når overvannet må bort – raskt og effektivt.

Tømming av sandfang i parkeringshus

Sandfang skal hindre at sand, grus og annet slam tetter rør og kummer, men over tid fylles de opp og mister funksjonen. Å tømme sandfang i parkeringshus kan være krevende, både teknisk og med tanke på logistikk – særlig når adkomsten er lav, trang eller komplisert. Vi har utviklet en unik løsning med spesialbygde slamsugere for lav høyde og små snuplasser, samt slamhenger som kan transporteres med mindre kjøretøy helt ned i kjelleren. Dermed kan vi tømme flere sandfang raskt og effektivt – uten at du trenger å stenge hele parkeringsanlegget eller leie inn store biler som ikke kommer frem.

Tømming av pumpekum i parkeringskjellere

Pumpekummer i parkeringskjellere spiller en avgjørende rolle i håndteringen av overvann og spillvann. Dersom disse går tett eller fylles opp, kan det føre til akutte vannskader og driftsstans. Vi tømmer og rengjør pumpekummer raskt, og sørger for trygg og enkel tilgang til pumper og tekniske installasjoner. Våre spesialbiler og erfarne fagfolk sørger for at jobben blir gjort grundig og med minimal forstyrrelse av den daglige driften. Vi kan også bistå med kamerainspeksjon og forebyggende vedlikehold dersom det er ønskelig.

Her kan du lese mer om tømmetjenester fra Spylevakta.