Team Spylevakta stilte til start på Drammen 10KM 2026
Lørdag 11. april stilte Team Spylevakta med fire deltakere i Drammen 10K 2026. Magne Schinnes, Ruben Johansen, Lars-Olav Vidvei og Camilla Friis fullførte alle med stil. Dagen ble en fin kombinasjon av prestasjoner, lagfølelse og gode opplevelser.

av Ruben Johansen

Team Spylevakta stilte sterkt i Drammen for årets 10KM gateløp
Lørdag 11. april deltok Team Spylevakta på årets 10KM i Drammen med fire løpere på startstreken. Det ble en flott dag for laget, med god stemning, sterk innsats og fire fullførte løp på en av Norges raskeste og mest profilerte 10-kilometere.
For oss handlet dagen om mer enn bare tider og plasseringer. Slike arrangementer samler folk, bygger lagfølelse og gir verdifulle opplevelser både underveis og etter målgang. Med bra oppmøte, god innsats og mange fine øyeblikk underveis, ble dette en dag vi er glade for å ha vært en del av.

En god dag for Team Spylevakta
Resultatmessig leverte Team Spylevakta solide prestasjoner over hele linjen. Lars-Olav Vidvei løp inn til 33:05, Ruben Johansen fullførte på 40:10, Magne Schinnes kom i mål på 39:13, og Camilla Friis fullførte på 56:41. Alle fire representerte laget på en svært god måte og bidro til at Team Spylevakta var godt representert.
Det er ekstra hyggelig å stille til start som lag i et arrangement som Drammen 10K. Løpet samler både mosjonister, ambisiøse løpere og sterke konkurranseutøvere, og gir en ramme som gjør det motiverende å yte sitt beste. I år ble seieren tatt av Vegard Vesterhaug Warnes i herreklassen og Meraf Bahta i kvinneklassen, noe som også sier litt om nivået og kvaliteten på arrangementet.

For Team Spylevakta var dette først og fremst en veldig fin dag sammen. Vi er stolte av innsatsen til Magne, Ruben, Lars-Olav og Camilla, og ikke minst av at alle fullførte med stil. Både Camilla og Ruben satte ny personlig bestetid på distansen.
Når man i tillegg sitter igjen med gode minner og en sterk lagopplevelse, er det akkurat slike dager man ønsker seg flere av.
Våre resultater på årets 10km
- Lars-Olav Vidvei – 33:05
- Magne Schinnes – 39:13
- Ruben Johansen – 40:10
- Camilla Friis – 56:41
En dag med mer enn bare kilometer og tider
Dagen handlet ikke bare om sluttider og plasseringer. Den handlet også om opplevelsen rundt løpet, møtene med andre deltakere, god stemning i Drammen og hyggelige øyeblikk før og etter start. Med bilder fra dagen, smil ved målgang og møter med kjente profiler sitter vi igjen med et veldig godt helhetsinntrykk.

Alt i alt ble dette en svært god dag for Team Spylevakta. Vi fikk med oss både sterke prestasjoner, personlige bestetider, god stemning og mange fine opplevelser underveis. Det gjør Drammen 10K til en konkurransedag vi ser tilbake på med stolthet, og som ga både motivasjon og mersmak inn i sesongen videre.
Vi takker arrangøren for et godt gjennomført løp, og gratulerer alle som stilte til start.

Nyheter
En varmere jul med «God jul, lille venn»
Julen er en tid for samhold, omtanke og glede, men for mange er det også en tid preget av bekymring og vanskelige valg. Derfor er vi i Spylevakta AS utrolig stolte over å ha fått muligheten til å bidra til det viktige tiltaket «God jul, lille venn».

av Ruben Johansen
Lesetid: 1 minutt

Rørinspeksjon
Rørinspeksjon av bunnledning og stikkledning
Fordi bunnledning og stikkledning er rørene som transporterer alt vannet som brukes i boligen eller bygningen blir det ofte store problemer når disse rørene tetter seg og det blir fort umulig å bruke vann av noe slag. Med en rørinspeksjon kan du avdekke problemer tidlig.

av Ruben Johansen
Lesetid: 1 minutt

Rørinspeksjon
Rørinspeksjon i enebolig
Rørinspeksjon i enebolig kan være viktig. Her kan du lese om hvordan prosessen foregår, hva det koster, om det dekkes av forsikringen, og hvordan du kan forberede boligen før inspeksjon.

av Ruben Johansen
Lesetid: 1 minutt